فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

صادرات فرش

صادرات فرش

صادرات فرش
اگر قصد صادرات فرش را دارید ، بهتر است از دغدغه های موجود در این نوع صادرات را بدانید ، یکی از این موارد ، عرضه فرش های بی کیفیت هندی و چینی با نام فرش دستباف ایرانی به بازار های جهانی است همچنین افزایش هزینه اولیه برای تولید فرش دستباف نیز اختلالی در این هنر ایرانی به وجود آورده است با وجود تحریم ها و کاهش صادرات ، بازهم فرش ایرانی در جهان در رتبه نخست قرار دارد .

میزان تجارت فرش دستباف ، سالانه یک میلیارد و دویست میلیون دلار است که سهم ایران بین همه کشور ها حدودا ۳۰ درصد میباشد . در سالهای ۹۰-۹۳ شاهد کاهش صادرات فرش بودیم که اواخر سال ۹۳ بیشتر از ۳۲درصد افزایش صادرات فرش صورت گرفت .

آمریکای لاتین ، چین و روسیه بازارهای فرش ایران هستند که در رشد صادرات فرش نقش زیادی داشته اند و کشور امارات نیز مرکزی برای صادرات فرش ایران است و فرش دستباف را به بازارهای جهانی صادر میکند و کشور چین هم از رقبای ایران در تولید فرش دستباف بود که هم اکنون در رتبه چهارم جهانی قرار دارد و همچنین ورود فرش ایارنی به بازارهای آمریکا از طریق کشور پاکستان از عوامل موثر در روند صادرات فرش بوده است .

 

مشکلات صادرات فرش

همواره مشکلات زیادی بر سر راه صادرات فرش بوده است و مشکلات داخلی و نبود توجه به گسترش بازارهای جدید و همچنین عدم آنالیز مطالعه ی کارشناسان بر علایق و سلیقه های جهانی و فرهنگ هر کشور در نوع فرش از مشکلات صادرات این محصول بی نظیر و هنری و اصیل ایرانی میباشد .
وجود دلالان فرش و رقیبای خارجی، برای تجار ایرانی مشکلات زیادی ایجاد کرده است . اگر قصد صادرات فرش را دارید ، توصیه میشود حتما قبل از اقدام به صادرات ، با چند مشاور بازرگانی متخصصان در این حوزه مشورت نمایید . زیرا شناسایی تولید کننده داخلی برای خرید فرش و انجام تمام امور گمرکی و ترخیص کالا و بعد از آن هماهنگی حمل و نقل کالا به کشور مقصد و یا تعیین خود کشور مقصد و سپس فروش فرش و یافتن خریدار در آن کشور پروسه ای طولانی و نیازمند تلاش و دقت فراوانی است و ریسک پذیری بالایی دارد .

شماره تماس

۰۹۱۲۸۴۵۱۳۸۸

جهت سفارش می توانید تماس و یا فرم زیر را تکمیل نمایید:

ثبت سفارش

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بازرگانی فرشید یزدان دوست میباشد . طراحی سایت و اجرا : سورنا - Management : Farshid Yazdandoust