فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

خدمات واردات

شرکت بازرگانی فرشيد يزدان دوست خدمات حمل و نقل،بازرگانی،ترخیص کالا و… را به شما ارائه میدهد.این شرکت کالای شما را در کمترین زمان و با مناسبترین هزینه از خارج کشور وارد مینماید.

خدمات واردات کالا امری وقت گیر و پیچیده و نیازمند افراد با تجربه و متخصص است.شما میتوانید از متخصصان و مشاوران شرکت بازرگانی فرشيد يزدان دوست برای خدمات واردات کالای خویش استفاده کنید

 

سیستم‌هاى وادرات و خرید کالا :

کالاى وارد شده به کشور را مى‌توان براى یکى از منظورهاى ذیل در گمرک اظهار کرد (ماده ۱۹ قانون امور گمرکی):
۱. ورود قطعى
۲. ورود موقت
۳. ترانزیت خارجى
۴. ترانزیت داخلى

 

ورود قطعی

در خرید کالا، بیشتر واردات قطعى موردنظر مى‌باشد و آن وارداتى است که با انجام مراحل ثبت سفارش، تهیه پروفرما، ثبت سفارش در وزارت بازرگانى و بانک و تنظیم اظهارنامه به منظور ترخیص و پرداخت حقوق گمرکى و سود بازرگانى طبق جداول مقرررات صادرات و واردات و رعایت دستورالعمل‌هاى ارزى و مقررات دیگر عملى مى‌باشد.

 

ورود موقت (Temporary Admission):

ورود موقت رویه گمرکى است، که به موجب آن برخى از کالاها بدون پرداخت حقوق گمرکى و عوارض به قصد خروج مجدد، در مدت‌هاى مقرر (مهلت مقرر ماده ۲۴ آئین نامه اجرایى قانون مقررات صادرات و واردات به منظورهاى صدور کالاى ساخته شده یک سال از تاریخ ورود موقت مواد اولیه مربوط مى‌باشد که این مهلت نیز با تشخیص و موافقت وزارتخانه تولید ذیربط تا یک سال دیگر قابل تمدید است.) به منظورهاى ذیل وارد قلمرو گمرکى مى‌گردد.
– ورود موقت کالا جهت تعمیر یا تولید و بسته‌بندى کالاى صادراتى (For Inward Processing)

 

تبدیل پروانه ورود موقت به پروانه قطعى:

هرگاه واردکننده کالاى ورود موقت بخواهد پروانه کالاى مذکور را به قطعى تبدیل نماید. باید قبل از انقضاء مدت پروانه ورود موقت، درخواست کتبى مبنى بر ابطال پروانه ورود موقت به گمرک مربوطه ارائه و اظهارنامه ورود قطعى براى کالا خود تنظیم و تشریفات مراحل ثبت سفارش را انجام دهد. در این حالت حقوق و عوارض ورودى کالا پیش از این براساس حقوق و عوارض زمان ورود محاسبه و به صورت سپرده یا تضمین بانکى یا تعهد اخذ شده است به‌صورت نقد و وصول و به درآمد قطعى دولت منظور خواهد شد. چنانچه کسر پرداختى احتمالى وجود داشته باشد مبلغ کسرى وصول و با صدور پروانه قطعی، کالاى ورود موقت به قطعى تبدیل مى‌شود. بدیهى است حقوق و عوارض ورودى کالاى ورود موقت پس از کسر میزان استهلاک و فرسودگى دستگاه‌ها براساس ارزش فعلى محاسبه خواهد شد.

 

ترانزیت داخلى و خارجى:

ترانزیت داخلى عبارت از این است که کالاى گمرک نشده از گمرک‌خانه مجاز به گمرک‌خانه دیگرى حمل و تحویل شود
ترانزیت خارجى عبارت از این است که کالاى خارجى به منظور عبور از خاک ایران از یک نقطه مرزى کشور وارد و از نقطه مرزى دیگر خارج شود

 

قیمت کالا: (Right Price)

تحت تأثیر عواملى مانند کیفیت، حمل کالا محل ساخت کالا متفاوت است معمولاً قیمت کالاهای وارداتى از مبادى مختلف به‌طور مثال، قیمت وارداتى لوازم لوله‌کشى (Fitting) از کره،چین، ترکیه، آلمان و … با یکدیگر فرق دارد. ارزش کالاهاى خریدارى شده توسط واردکنندگان در گمرک به هنگام ترخیص مورد بررسى قرار مى‌گیرد. چون ذکر قیمت نادرست در اسناد خرید موجب عدم پرداخت صحیح حقوق گمرکى و سود بازرگانى به گمرک و خروج ارز مى‌گردد و اقدام به آن نیز تخلف محسوب مى‌شود و گمرک موارد مذکور را پیگیرى مى‌نماید. بنابراین ذکر بیش بود ارزش (Over Price) به منزله خروج ارز و Value Under (به Under Value در اصطلاح بانکى Under Invoicing نیز گفته مى‌شود. در این روش قیمت کالاهاى وارداتى توسط برخى از فروشندگان خارجى کمتر از قیمت‌هاى واقعى در پروفرما یا فاکتور درج و به خریداران ارائه مى‌گردد.) به منزله پرداخت کمتر حقوق گمرکى و سود بازرگانى به دولت است. تشخیص نامناسب بودن ارزش کالاى وارداتى از طرف گمرک در هر مورد باید بر دلایل موجه یا مستند به اسناد قابل قبول باشد. معیارهاى بررسى قیمت کالاهاى وارداتى در گمرک به شرح ذیل مى‌باشد:
۱. فهرست قیمت کالاهاى کشورهاى مبداء (Price List)
۲. قیمت مشابه کالاهاى وارداتى (مندرج در فاکتور خرید، خریداران(
هنگام استفاده از قیمت کالاهاى مشابه وارداتى قبلی، مسئله زمان ورود کالاها مورد توجه قرار گیرد. طبق روش متداول در گمرک، در صورتى که قیمت کالاهاى وارداتى مربوط به سال‌هاى قبل باشد و براى ارزیابی، به ازاء هر سال ۵% افزایش قیمت در نطر گرفته مى‌شود. اسنادى که در رابطه با ارزش خرید کالا در گمرک مورد بررسى قرار مى‌گیرد گواهى مبدأ (Certificate of origin) و فاکتور مى‌باشد. مرجع رسیدگى به اختلافات در مورد ارزش، کمیسیون رسیدگى به اختلافات گمرکى است رأى کمیسیون مذکور در مواردى که اختلاف ارزش پنج میلیون ریال و کمتر باشد براى طرفین قطعى و لازم الاجرا است و مازاد بر پنج میلیون ریال مرجع رسیدگى به اختلاف ارزش، کمیسیون تجدیدنظر است.(محل تشکیل کمیسیون رسیدگى به اختلافات گمرکى و تجدیدنظر در گمرک ایران مى‌باشد. تعداد اعضاء و موضوعاتى که در کمیسیون‌هاى مذکور مى‌تواند مطرح شود در ماه ۵۱و ۵۲ قانون امور گمرکى مصوب ۳۰/۳/۱۳۵۰ مذکور است (آراء کمیسیون‌هاى مذکور به مراجع قانونى جهت پیگیرى منعکس مى‌گردد.

 

کیفیت کالا: (Right Quality)

به‌منظور رعایت این اصل (به استناد تصویب‌نامه شماره ۹۱۴۶/ت ۲۴،۴۷۹ ه مورخ ۶/۳/۱۳۸۰ هیئت محترم وزیران، واردات کالا منوط به رعایت استاندارد گردیده است). واردات یا خرید برخى از کالاها منوط به درج شماره استاندارد یا مشخصات فنى آنها در متن فرم ثبت سفارش شده است.

استانداردهاى مورد قبول وزارت صنایع و معادن به ترتیب ذیل است:

– استانداردهاى ملى ایران.
– استانداردهاى ملى اتحادیه اروپایى (EN).
– استانداردهاى ملى کشورهاى عضو اتحادیه اروپایی.
– استانداردهاى ملى کشورهاى آمریکایى شمالی.
– استاندارهاى ملى کشور ژاپن (JIS).
– استانداردهاى بین‌المللى کارایى IEC، ITU، codecx، Iso.شرکت‌هاى تولیدى داخلی، وارد کننده قطعات یدکى CKD خودرو، مجاز خواهند بود استاندارد کارخانه‌اى واحد تولیدى مادر را در اوراق ثبت سفارش و اسناد خرید کالا درج و کالا را مطابق با آن خریدارى و وارد کشور نمایند.

فهرست شرکت‌هاى خودروسازى مادر که استاندارد آنها مورد قبول مؤسسه استاندارد است به شرح ذیل مى‌باشد:
شرکت پژو فرانسه ،شرکت کیاموتور کره جنوبی ،شرکت نیسان ژاپن ،شرکت Nicniman ، شرکت سیتروئن فرانسه ، شرکت مزدا ژاپن ،شرکت دوو کره جنوبی ، شرکت لندرور انگلیس ،شرکت سانتاز اسپانیا ،شرکت دامیلر کرایسلر ،شرکت هیوندای ،شرکت نئوپلن آلمان ،شرکت ۲F ،شرکت MAW ،شرکت Voith آلمان ،شرکت ولو سوئد ، شرکت رنو فرانسه ،شرکت ایویکو ،شرکت Libher آلمان.
طبق دستورالعمل بانک مرکزى ایران، بانک‌ها در مورد کالاهاى مشمول استاندارد اجباری، صرفاً استانداردهاى مورد قبول مؤسسه استاندارد را که توسط دفتر ثبت سفارشات و نظارت بر مبادلات بازرگانى (وزارت بازرگانی) در اوراق ثبت سفارش درج مى‌شود، قبول خواهند نمود. ارائه اصل گواهى انطباق کالا با استاندارد مذکور که توسط شرکت بازرسى مجاز صادر مى‌شود، به همراه سایر اسناد تجارى به بانک کارگزار براى معامله اسناد الزامى است، بدیهى است بدون ارائه گواهى مزبور پرداخت وجه اعتبار اسنادى یا برات امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

منبع مناسب تهیه کالا (Right Source)

انتخاب منبع مناسب در تحویل به موقع کالا و هزینه حمل و نقل و بر قرارى ارتباط بین خریداران و فروشندگان و ارائه خدمات بعد از فروش و قیمت کالا مى‌تواند مؤثر واقع شود. خرید از منابع اصلى علاوه بر امتیازات برخوردارى از قیمت و کیفیت مناسب، مشکلات برگشت کالاى مغایر با سفارش اولیه و خسارت دیده و نامرغوب را کمتر مى‌نماید.
به‌طور کلى منابع تأمین کالا به چهار طریق زیر امکان‌پذیر مى‌باشد:
– تولیدکنندگان (Manufacturers)
– دلال‌ها (Stockists or dealers) اشخاصى هستند که کالاى خریدارى را انبار و بعداً مى‌فروشند و قیمت فروش کالاى توسط آنها بالاتر از قیمت واحدهاى تولیدى است
– پیمانکاران (Sub- Contractors)، (کسانى هستند که احتیاجات تولیدکنندگان را در روابط با قطعات ماشین کارى شده را تأمین مى‌نماید. پیمانکاران انتخاب منبع تأمین کالا را مقدار موجودى انبار، قیمت و زمان تحویل کالا تعیین مى‌نماید.
– منبع مناسب تهیه کالا در مورد خریدهاى خارجى از نظر دسترسى و تهیه سریع کالا مى‌تواند مناطق ویژه اقتصادى باشد.

 

مشخصات مناطق ویژه اقتصادى

منطقه ویژه اقتصادى عبارت است از محدودهٔ جغرافیایى مشخص در مبادى ورودى یا در داخل کشور که به منظور پشتیبانى از تولید و همچنین تأمین کالا براى مصارف داخلى کشور و بدون رعایت مقررات صادرات و واردات و مراحل ثبت و سفارش و یا محدودیت زمانى براى نگهدارى (مدت مقرر در آئین نامه امور گمرکی) در انبار بنادر و مقررات ارزی، تحت شرایطى مطمئن و آسان توسط فروشندگان و تولیدکنندگان خارجى و یا شرکاى ایرانى آنها به این مناطق وارد مى‌شوند. واردکنندگان کالا به این مناطق مى‌توانند تمام یا قسمتى از کالاى خود را در مقابل قبض انبار تفکیکى قابل معامله که توسط مدیریت منطقه صادر مى‌شود، به دیگران واگذار نماید. در این صورت، دارنده قبض انبار تفکیکى صاحب کالا محسوب مى‌شود. مدیریت منطقه مجاز است به درخواست خریداران نسبت به صدور گواهى مبداء براى کالاى خریدارى شده از منطقه با تائید گمرک ایران اقدام نماید. بانک‌هاى کشور مکلف به پذیرش گواهى مبداء صادره مى‌باشد. ورود کالا از منطقه ویژه به داخل کشور مستلزم رعایت مقررات صادرات و واردات و انجام مراحل ثبت سفارش در وزارت بازرگانى و بانک و ترخیص از گمرک مى‌باشد. واردات کالا به میزان نسبى از ارزش افزوده و قطعات داخلى به کار رفته در کالاهاى تولیدى در یک منطقه ویژه اقتصادى به داخل بدون رعایت مقررات مذکور و انجام مراحل ثبت سفارش و گشایش اعتبار، بلامانع است.تعرفه
واژه تعرفه اساساً از ریشه عرف به معنى معرفى کردن و شناساندن است که به همان مفهوم در زبان انگلیسى استفاده شده استراهنماى تعیین تعرفه در مرحله ثبت سفارش و ترخیص کالا
ماده ۹۹ آئین‌نامه قانون امور گمرکى در مورد تعرفه براى سفارش کالا یا در مورد ترخیص کالاهاى موجود در گمرک است.
در مواردى که صاحب کالا یا نماینده قانونى او تعرفه صحیح کالا را نمى‌داند و یا در تشخیص آن تردید دارد، مى‌تواند قبل از تنظیم اظهارنامه، با تسلیم درخواست کتبى و ارائه اسناد و الصاق نمونه کالا و مدارک مربوط به آن و با پرداخت هزینه آزمایش از رئیس گمرک محل، تعرفه‌بندى کالاى خود را استعلام نماید و پس از دریافت پاسخ کتبى و اطلاع قطعى از تعرفه کالاى خود نسبت به تنظیم اظهارنامه مبادرت نماید. در صورتى که تعرفه کالا کمیسیون رسیدگى به اختلاف گمرکى تعیین شده باشد قبول آن براى گمرک الزامى است.
ترتیب تعیین تعرفه کالاى موجود در گمرک به شرح ذیل است:
۱- براى هر اظهارنامه باید یک درخواست جداگانه تنظیم و براى هر قلم کالا هزینه آزمایش جداگانه پرداخت شود.
۲- اداره گمرک مى‌تواند کالایى را که تشخیص مواد متشکله آن براى تعیین تعرفه آن کالاى مورد نیاز باشد به آزمایشگاه ارسال دارد و در این هزینه آزمایش آن را صاحب کالا وصول خواهد کرد.

 

خدمات واردات

مراحل خرید خارجى

بررسى وضعیت مالى فروشندگان
توانایى تولیدى و فنى
مرحله تحقیق (Inquiry Stage)
شرایط و روش‌‌هاى پرداخت (The Terms and the methods of payment)
مذاکره
قرارداد خرید
پیش فاکتور (Proforma Invoice)
تشریفات گمرکى جهت ترخیص کالا

 

مراحل خرید خارجى به شرح ذیل مى‌باشد:

– جمع‌آورى اطلاعات در مورد منابع فروش کالا و بررسى آنها و انتخاب منبع فروش (Source Selection)،
– تهیه پروفرما (Pro Forma)،
– تنظیم قرارداد خرید،
– ثبت سفارش در وزارت بازرگانى و بانک، طبق ماده ۱۱۵ قانون برنامه سوم، اخذ مجوز ورود طبق ستون شرایط ورود جدول مقررات صادرات و واردات براى اکثر کالاها حذف شده است.
– مرحله حمل کالا،
– ترخیص کالا از گمرک

 

شماره تماس

۰۹۱۲۸۴۵۱۳۸۸

جهت سفارش می توانید تماس و یا فرم زیر را تکمیل نمایید:

ثبت سفارش

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بازرگانی فرشید یزدان دوست میباشد . طراحی سایت و اجرا : سورنا - Management : Farshid Yazdandoust