فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا : حمل و نقل ابزاری برای جابجایی کالا، اجناس و افراد محسوب می شود .عرف و قوانین و مقررات حمل کالا و حمل مسافران و کاربران حمل و نقل شهری دارای تفاوت های عمده ای هستند.

در پروسه حمل کالا قوانین و روش های جابجایی کالا،مجوزحمل و نقل کالا،مدارک لازم و قوانین گمرکی و همچنین ابعاد،جنس و وزن کالا بسیار مورد توجه هستند در حالی که در حمل ونقل شخصی وعمومی طراحی وسیله نقلیه به منظور تعبیه استاندارد های لازم برای تعداد مسافران و میزان باری که حمل می کنند مورد بررسی و توجه قرار می گیرند.

حمل و نقل کالا

 اگر پروسه حمل و نقل مربوط به جابجایی شهروندان به صورت عمومی به منظور مسافرت های شهری،بین شهری یا برون مرزی باشد به آن حمل و نقل عمومی گفته می شود.

در این نوع خدمات، سفر به صورت اشتراکی توسط افرادی ناشناس بدون توافق قبلی انجام می‌شود. اگر حمل و نقل با استفاده از وسایل نقلیه شخصی انجام شوند به تعبیری حمل و نقل شخصی نامیده می شود.

حمل و نقل عمومی مسافران به صورت جاده ای ،هوایی ،ریلی و دریایی امکان پذیر است که با وسایل نقلیه ای چون تاکسی (اتومبیل سواری)،اتوبوس،مترو و منوریل برای حمل و نقل شهری انجام می شود.

در برخی از کشور هانقل مکان مسافران در شهر با استفاده از قایق ها و کشتی های آبی نیز صورت می گیرد. همچنین ماشین های سواری و اتوبوس ها ،قطار ،هواپیما و کشتی به منظور حمل ونقل بین شهری  انجام می شوند.برای حمل و نقل مسافرانی که بین شهر های یک کشور مسافرت می کنند نیازی به مجوز عبور و مرور نخواهد بود.

حمل و نقل برون مرزی

در حمل و نقل برون مرزی،مسافرانی که قصد مسافرت از نقطه ای در یک کشور به کشوری دیگر را دارندنیزاز وسایل نقلیه هوائی،دریایی،جاده ای و ریلی مانند هواپیما،قطار،اتوبوس و کشتی استفاده می شود.

عبور و مرور در بین کشور ها به غیر از کشور های عضو اتحادیه اروپا نیازمند پاسپورت و مجوزعبور (ویزا) می باشد.البته با توجه به مقررات بین کشور ها اخذ ویزا برای نقل مکان بین کشور هایی مشخص،لازم نخواهد بود.لازم به ذکر است برای سفرهای برون مرزی با اتومبیل شخصی ،مراجعه به گمرک و دریافت پلاک و گواهینامه ی بین المللی ضروری است.

حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا :کالاها برای جابه جایی از مبدا به مقصد نیاز به حمل و نقل از روش های مختلف با توجه به نوع کالادارند.

حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای یکی از قدیمی ترین راه های جابجایی کالا می باشد که از نظر قیمت و سرعت جهت حمل بسیاری از کالاها مناسب است .زیر ساخت ساختمان حرفه ی ترابری جاده ای را می توان به راه ها و بارگیر ها تقسیم کرد . 

برای نام بردن چند نمونه از سرویس های شرکت حمل و نقل جاده ای می توان استفاده از کامیون یخچالی و محمولات حجیم،ترانزیت کالا و ارسال کالا به صورت Door To Door را نام برد.

بخش حمل و نقل جاده ای نقش مهمی را در حمل و نقل داخلی و بین المللی داراست.نکته ی حائز اهمیت این است که بخش دولتی هیچ دخالتی در امور اقتصادی و سرمایه گذاری این عرصه نداشته و نقش آن محدود به سیاست گذاری،برنامه ریزی و نظارت های کلان می باشد. سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای عهده دار وظایف دولت در این زمینه می باشد.

حمل و نقل شهری

سیستم حمل و نقل شهری عبارت است از خدمات حمل و نقلی که در دسترس عموم قرار دارد.از وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان به کامیون بزرگ ،کامیون کوچک، وانت ،نیسان ،اتوبوس برقی، تراموا و قطارشهری،حمل و نقل سریع (مترو) و قایق‌های مسافرتی اشاره نمود.

حمل‌ونقل عمومی

حمل‌ونقل عمومی بین‌ شهری عمدتاً توسط خطوط هواپیمایی،اتوبوس‌های بین‌شهری و خطوط ریلی بین‌شهری انجام می‌شود و حمل کالا و اسباب کشی توسط شرکت های حمل و نقل شهری و باربری قابل دسترس می باشد.

خدمات حمل‌ونقل عمومی می‌توانند مبتنی بر نرخ کرایه بر اساس فاصله و به‌صورت خدمتی سودآور باشند و یا این که بودجه آن به‌صورت یارانه توسط دولت تأمین شود که در این صورت نرخ کرایه برای مسافران ثابت خواهد بود. این خدمات برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند کاملاً سودآور و قابل بازیابی بوده و یا در صورت امکان با پرداخت یارانه به‌صورت محلی و یا از طرف دولت قابل‌کنترل باشد.صدور بارنامه در چند نسخه از نکات لازم به اشاره قانونی در امر جابجایی کالا و اثاثیه است.

حمل و نقل ریلی

خطوط ریلی و حمل و نقل ریلی نقش کمی در زمینه ی تجارت حمل ونقل بین المللی را در بردارد ،لیکن در حمل و نقل عمومی می توان از امکانات راه آهن استفاده نمود.توسعه خطوط راه آهن نقش مهمی در زمینه ی پیشرفت حمل و نقل بین المللی در بر دارد.

شرکت حمل و نقل ریلی شخصیت حقوقی است که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بااخذ مجوز از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که در این قانون راه آهن نامیده میشود و با تأمین ناوگان (لکوموتیو و یا واگن) مورد نیاز به منظور جابجایی (کالا،مسافر) تأسیس می گردد.

خدمات حمل ونقل ریلی

خدمات و مشاغل شرکت های حمل و نقل ریلی عبارتند از :حمل مواد معدنی مانند سنگ آهن،سنگ آهک،گندله و … ،حمل انواع کالا از قبیل چوب،کانتینر و … ،حمل کالاهای باارزش و فاسد شدنی مانند برنج ،گندم،ذرت و … ،حمل تولیدات فولادی مانند تیرآهن،میلگرد،ورق،کویل و …. ،بارگیری و تخلیه واگن در معادن و بنادر ،بازسازی وتعمیرات واگنهای ناوگان ریلی،حمل ترکیبی بارهای جاده ای – ریلی و غیره.

کلیه خدمات مربوط به حمل انواع کالاهای صادراتی،وارداتی و ترانزیتی را از ایستگاه ها و مبادی مرزی کشور به کلیه ایستگاه های راه آهن کشورهای آسیای میانه، روسیه، اکراین با تعرفه SMGS و ترکیه، سوریه و عراق و کشورهای حوزه دریایی بالتیک برابر تعرفه های TEA امکان پذیر است.

حمل و نقل هوایی

یکی از مطلوب ترین راه های حمل و نقل کالا به سایر نقاط، استفاده از خطوط حمل و نقل هوایی کالا می باشد،معمولا تجار و بازرگانان ترجیح میدهند که کالا های خود را از این راه انتقال دهند.در حمل و نقل هوایی کالاها سریعتر و با امنیت بیشتری جابه جامی گردند.

جهت حمل و نقل کالا به روش هوایی، باید قوانین و مقررات آن را به طور کامل رعایت نمود.قوانین حمل و نقل برای انواع کالاها،متفاوت است.و آشنایی با تمام این قوانین در حمل و نقل کالا امری بدیهی و اجباری است. زیرا ممکن است کالاهای شما به دلیل عدم رعایت قوانین مصادره شده یا حمل و نقل آن انجام نشود و در نتیجه در برنامه ریزی زمانی شما اختلال پیش می آید.

برخی کالاها نیز،نیاز به شرایط نگهداری خاص دارند و باید در دماهای مختلف نگهداری شوند.این دسته کالاها نیز قوانین و ضوابط حمل و نقل به خصوص خود را دارا می باشند.

بیشتر بخوانید

___________________________

حمل ونقل هوایی

حمل ونقل ریلی

حمل ونقل دریایی

حمل ونقل زمینی

فرم ثبت سفارش

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بازرگانی فرشید یزدان دوست میباشد . طراحی سایت و اجرا : سورنا - Management : Farshid Yazdandoust